Paylaşmak Çok Güzeldir

 

İnsanın öğrendiklerini diğerleri ile paylaşması çok güzeldir.  Evet, paylaşmak çok güzeldir. Bir paylaşırız, iki paylaşırız, üç paylaşırız ve bu böyle sürüp gider. Biz ne biliyorsak onlar da bilmelidir.

 

Uzun zamandır gerçekleşmesini istediğimiz bir arzumuz gerçekleşir. “Herkes ile paylaşmasan iyi olur” derler. “Nasıl yani, olur mu öyle şey, hayatımdaki güzellikleri paylaşmazsam güzel benim olmuş neye yarar” der ve deneyimimizi dostlarımızla paylaşırız. Çünkü “Paylaşmak Çok Güzeldir”

 

Spirituel bir çalışmaya katılırız, “deneyimleriniz sizde kalsın, paylaşmayın” derler. “Ne yani bu güzel öğretiden sevdiklerim faydalanamayacak mı? Çok bencilce” der ve öğretinin can alıcı noktalarını sevdiklerimizle paylaşırız. Çünkü “Paylaşmak Çok Güzeldir

 

Gün gelir, ilgimizi çekecek bir konu ile ilgili bir seminer düzenlendiğini duyarız. Donald Amca’nın gözlerinde yanıp sönen dolar işareti gibi zihnimizde“ Paylaşma Fırsatı” işareti yanıp söner. Eğitim başladığında hem konuşmacıyı dinler, hem not tutar, hem de bu konuyu kimlerle paylaşacağımızı planlarız. Eğitim bittikten sonra zaman kaybetmeden öğrendiklerimizi uygun gördüğümüz kişilerle paylaşırız. Çünkü “Paylaşmak Çok Güzeldir”

 

Aradan aylar geçer, belki de yıl; kendimizi gazete ve kitaplarda okuduğumuz tüm bilgileri paylaşır bir halde buluruz. Günün birinde birden hatlar karışır ve daha önce paylaştığımız bir fikre ters düşen başka bir fikri paylaştığımızı fark ederiz. Olsun, varsın yine de; “Paylaşmak Çok Güzeldir” ve “Her şey Faydalı olmak ile ilgilidir”.

 

Tüm bu güzelliklerin yanında, aşırıya kaçıldığında paylaşmanın karanlık yüzü kendini gösterecektir. Paylaşmanın karanlık yüzü, paylaşımlarımızla insanların yaşamına müdahale etmeye başladığımızda ya da sürekli paylaşma hali içinde olmaktan arzu ve isteklerimize zaman ayıramadığımız zamanlarda ortaya çıkar. Kısaca paylaşım işinde yüzde yüz verim almak mümkün değildir. Zaten şöyle bir geçmişe baktığınızda, paylaştığınız bilgileri yaşamında uygulayan kişi sayısının çok fazla olmadığını görürsünüz. Üstelik arzu ve isteklerinizin frekansında titreşmediğiniz sürece yaşam enerjinizi hissedemez hale gelebilirsiniz, yani kendinizi mutsuz hissedebilirsiniz. Hâlbuki arzu ve isteklerinizin her zaman sizinle paylaşmak istedikleri bir şeyleri vardır. Çünkü onlar da sizin gibi “Paylaşmak çok güzeldir” ve “Her şey Faydalı olmak ile ilgilidir”.’söylevine çok inanırlar.

 

“Olur mu? öyle şey, herkes ile paylaştığım bilgileri kullanarak arzu ve isteklerime ulaşmam an meselesi, sen de çok karamsarsın” diyebilirsiniz.  Çok doğru haklısınız. Ancak sahip olduğunuz bilgilerin arzu ve isteklerinize giden yolu gösterebilmeleri için kullanılmaya ihtiyaçları vardır. Siz onları hayatınızda uyguladıkça, olgunlaşıp paylaşılabilir hale gelirler.  Bilge kişilerin hepsi, kadim bilgileri önce kendi hayatlarında uygulamış sonra bizlerle paylaşmışlardır. İşte bu yüzden  “gel çocuğum sana çok özel bir şey anlatacağım” diyen bir bilgeye rastlayamazsınız. Çünkü tüm bilge kişiler, insanların kendisi için uygun olanı sadece ve sadece kendisinin bulabileceğini çok iyi bilirler.

 

Sevgiler

Gerçeğiniz arzu ve isteklerinizdir.

http://www.yourwishisyourreality.com

Reklamlar
Published in: on Aralık 26, 2013 at 6:56 pm  Yorum Yapın  

The URI to TrackBack this entry is: https://sibelkavunoglu.wordpress.com/2013/12/26/paylasmak-cok-guzeldir/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: