Sevmeyi Hatırlamak!

Eksikleri de olsa yaşadığınız evi, ideal eş profilinde olmasa dahi birlikte olduğunuz kişiyi, istediğiniz gibi olmasa da işinizi sevmek güzeldir. Kısaca sevmenin her türlüsü güzeldir. Ama biz ne yaparız?  Çevremizdeki güzelliklerin keyfini çıkartmak yerine onların eksikliklerine odaklanırız. Olduğu gibi sevmek nedense zor gelir. Ama bu da yetmez, olduğu gibi sevmenin imkânsızlığını kanıtlamaya çalışırız. Bir müddet sonra da sevmeyi unuturuz. Durum böyle olunca kalp çakramızın kapalı olmasına kafayı takar, onu açabilecek guruların peşinden koşarız. Aslında birilerinin kalbimize bir şeyler yapmasına gerek yoktur. Çünkü kalp çakrası sevgiyle, şefkatle ilgilidir. Sevmediklerimizi sevebilme gücü ile ilgilidir. Bizden farklı fikir, düşünce ve duyguda olanların bize karşı oldukları yalanına kanmamak ile ilgilidir. Açıkçası, karşımızdakileri tehditkâr ya da sorunlu olarak görmemizin sebebi bu temalara pek de yabancı olmadığımızdandır.

Kalp çakrasını açabilmek için korku ve bağımlılıklardan kurtulmak gerekir. Bunun için de öncelikle “ her şeyi olduğu gibi kabul etme ve herkese eşit davranabilme” gücü aktive edilmelidir. Bağımlılık ve korkular yok olduğunda onların yerini alacak sevgi sorun, tehdit ve endişeleri hemen ortadan kaldıracaktır. Çünkü sevgi evrendeki en büyük güçtür, yıkıp dökmeye gerek kalmadan karmaşayı yok eder.

En iyisi bir an evvel risk alıp kendimize diğerlerini sevmek için izin vermeli ve kendimizi başkalarına nasıl sevdireceğimizden çok düşmanlarımızı, kırgın olduklarımızı nasıl sevebileceğimize odaklanmalıyız. Nihayetinde yargıladıklarınız ile yargılamadıklarınızın arasında sadece bir düşünce saklıdır.  Ve bu düşünceyi yok ettiğimizde kendimizi daha özgür ve mutlu hissederiz.

Ben de uzun yıllar herkesin beni sevmesi için bir sürü proje geliştirmiştim. Aslında ihtiyacım olan tek şeyin diğerlerini sevmeyi hatırlamak olduğunu fark ettim.  Ve o gün bugündür her gün “ Bana insanları sevmeyi hatırlatması “ için Allaha dua ederim.

Her Daim Sevgi ve Işıkla

 

www.nefestr.com

 

Reklamlar
Published in: on Aralık 26, 2013 at 8:30 pm  Yorum Yapın  

The URI to TrackBack this entry is: https://sibelkavunoglu.wordpress.com/2013/12/26/sevmeyi-hatirlamak/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: