Fırsatları Değerlendirmede Gelinebilecek Son Nokta

Zaman zaman karanlık ve aydınlık taraf birbiri ile karışır. Mesela, çok sevdiğiniz halde, karşılığını alamadığınızda öfkelenirsiniz ya da o kadar çok alçak gönüllü olursunuz ki kendi değerinizi hissedemez hale gelirsiniz. Hayatınızda bu ve buna benzer durumlar olduğunda karanlık tarafta ikamet ediyorsunuz demektir. Peki, karanlık tarafa geçişi engellemek mümkün müdür?

Maalesef  “mümkün değildir”. Aksine bu durumu, fırsata çevirmek mümkündür. Mesela, öfke ve kızgınlık yükselmeye başladığında bu yükselişi karanlık tarafın sunduğu fırsatlar olarak değerlendirip  “Hımm, galiba karanlık taraf bana “Sevdiğimi düşündüğüm kişiyi gerçekten sevmediğimi” “Koşulsuz sevgiyi deneyimleme niyetimden uzaklaştığımı” ya da “Şu aralar kendimi sevmediğimi “hatırlatıyor olabilir. En iyisi kendimi sevme, huzurda ve barış kalma niyetimde ısrarcı olayım. Ve … şunu ve bunu ….yapayım ” diyebilirsiniz.  Ya da karanlık tarafın kuvvetlerinden destek alıp biraz bencil olun. Hatta öyle çok bencil olun ki öfke ve kızgınlık, yüzünüzdeki nuru alamasın, hormonlarınızın salgıladığı adrenalin enerjinizi tüketemesin.

Tabii bir de öfke ve kızgınlığa, bilgece yaklaşamadığınız anlar vardır. Bu tür anlardan geri dönüş zordur. Yani “ Atı Alan Üsküdar’ı geçmiş” tir. Yapılacak tek şey; ortalık iyice sakinleştikten sonra ileride aynı fırsat gündeme geldiğinde onu nasıl verimli hale dönüştürebileceğinize kafa yormaktır.  Hadi, şu an birkaç dakika boş vaktiniz var ise bu fırsatı kaçırmayın ve geçmişte ışık ve karanlığın birbiri ile karıştığı anlarınızın olup olmadığına bakın. Şimdiye kadar hangi fırsatları değerlendirebildiğinizi, hangilerini değerlendiremediğinizi tespit edin. Değerlendiremediklerinizi verimli hale dönüştürmenin yollarını arayın.

Bence bu değerlendirme anları, fırsatları değerlendirmede gelinebilecek en son noktadır!.  

Her Daim Sevgi ve Işıkla

Sibel.kavunoglu

www.nefestr.com

 

 

Reklamlar
Published in: on Aralık 27, 2013 at 5:26 pm  Yorum Yapın  

The URI to TrackBack this entry is: https://sibelkavunoglu.wordpress.com/2013/12/27/firsatlari-degerlendirmede-gelinebilecek-son-nokta-2/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: