Mistik Deneyimler ve Nefes

Nefes seansları sırasında ilahi deneyimler öncelikle vecd duyguları ve ışık vizyonları şeklinde gerçekleşir. Bazen geçmiş zaman deneyimi yaşayanlar dahi olur. Mistik deneyimler ile ilgili unutulmaması gereken tek şey bu tür deneyimler harika iç görülere ve her şeyin derin bağlantısının güçlenmiş farkındalığına yol açabilir. Bu farkındalıklar da bakış açımızı, yaşam ile ilişkimizi ebediyen değiştirebilir.

Benim ilk mistik deneyimim melekler aracılığıyla oldu. Nefese başladığım ilk yıllarda yurt dışında bir nefes çalışmasına katılmıştım. Bir anda üzerinde nefes yaptığım yerin gittikçe ısındığını fark ettim. Önce yerden ısıtmayı açtıklarını düşündüm. Sıcaklık tüm bedenime yayılmaya başladığında bedenimdeki ısı değişikliğinin ısıtma cihazından kaynaklanamayacağını anladım. Bu beni saran, kucaklayan türden sıcaklıktı. Şimdilerde bu deneyimimi gerçek benliğimin meleksi yansıması olarak yorumluyorum.

Sonraki zamanlarda benim gibi nefes sırasında enteresan deneyimler yaşayanlara şahit oldum. Yaşadıkları deneyimin Allaha karşı duydukları sevgiyi daha da güçlendirdiğini söyleyenler oldu. Sanırım insanın ruhu ile karşılaşması böyle bir şeydi.

Yazımı Sevgili Hocam Judith Kravitz’in bir deyimi ile sonlandırmak istiyorum. “Nefes, tıpkı içindeki Ruh’un alevini ışıtarak karanlığı aydınlatan bir yol gösterici gibi olabilir”.

 

 

Sevgiler

http://www.nefestr.com

Reklamlar
Published in: on Aralık 26, 2013 at 8:17 pm  Yorum Yapın  

The URI to TrackBack this entry is: https://sibelkavunoglu.wordpress.com/2013/12/26/mistik-deneyimler-ve-nefes/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: